
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.1938 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Height | 1.2954 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 2 kΩ |
| DC Resistance (DCR) | 2.5 Ω |
| Max Current Rating | 150 mA |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 10 months ago) |
| Number of Lines | 2 |
| Inductance | 4.8 µH |
Stock: 48147
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20690
Ext.Price$0.20690
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20690 | $0.20690 |
| 10 | $0.16842 | $1.68420 |
| 50 | $0.15320 | $7.66000 |
| 100 | $0.13936 | $13.93600 |
| 500 | $0.12635 | $63.17500 |
| 1000 | $0.11456 | $114.56000 |
| 3000 | $0.10855 | $325.65000 |
| 5000 | $0.10286 | $514.30000 |
| 10000 | $0.09746 | $974.60000 |
